החלטתם לרכוש דירה מקבלן?

החלטתם לרכוש דירה מקבלן?

רכישת דירה מקבלן

היזהרו "מטופס בקשת רכישה"!

החלטתם לעשות את הצעד של חייכם, נכנסתם למשרד המכירות באתר הבניה, המשווק הציג לכם דירה מרווחת, מושקעת וחלומית. אירחו אתכם עם קפה ועוגיות ? התמונה המצוירת מסמנת שזוהי עסקת חייכם ?!

הוצגה בפניכם הסקציה של הבניין על רקע של אגם שיבנה לצידו, החלם קרוב מתמיד.

נשלפו עטים ממותגים ובמקביל הונח על השולחן "טופס בקשת הרכישה", נוספה לה דחיפה קלה שתחתמו, תפקידו צ'ק פיקדון או מקדמה וברגעים אלו ממש הבטחתם לעצמכם את האפשרות לרכוש את הדירה המושלמת שראיתם על הניר, עשיתם את עסקתם חייכם.

נשמע מעולה? אז זהו, שלא!

רכישת דירה מקבלן

הנה כמה דברים שלא ידעתם על טופס בקשת רכישה:

 

א. מדובר במסמך משפטי מחייב. "טופס בקשת רכישה" מנוסח במקרים רבים כמסמך שמחייב אתכם לחתום על ההסכם המפורט. כל זאת לפני שראיתם את ההסכם שעליו התחייבתם לחתום. לפני שעורך דינכם בדק את ההסכם. לפני שבוצעה בדיקה מקיפה של הפרויקט, הסביבה, היתר הבניה, תכניות הפיתוח הסביבתיות ויתר הבדיקות החיוניות לעסקה המוצעת בפניכם.

ב. אתם התחייבתם, הקבלן לא. כלל לא בטוח שהטופס שחתמתם עליו מחייב את החברה הקבלנית. בטפסים מסוימים ישנו סעיף באותיות קטנות האומר שהרכישה כפופה להסכמת החברה. כך, בעוד אתם מסתמכים על רכישת הדירה, העסקה כלל לא אושרה ע"י הקבלן.

ג. מחייב – גם בתשלום מס. לעתים, חתימה על טפסים מסוג זה מחייבת בדיווח לרשויות המס, בתוך 40 יום מיום חתימתם (ולא מיום חתימת ההסכם המפורט), כאשר איחור בדיווח עלול לגרור קנסות וריביות.

ד. בהליך רכישת דירה מקבלן, המסמכים שמוצגים על ידי המשווק כגון: ההדמיות המרהיבות, התמונות המושלמות והמילים המשכנעות ("לובי מפואר", "מרפסת פנורמית", "מעלית יוקרתית ומרווחת", "חדר עגלות ענק" ) כלל אינם מחייבים את הקבלן. נהפוך הוא. לרוב, בהסכם המפורט מופיעה הוראה ברורה לפיה כל החומרים שראיתם הינם להמחשה בלבד. אך ורק מה שמצוין מפורשות בהסכם – מחייב את הקבלן.

האם הנ"ל שווה שתחתמו עכשיו?! האם שווה שישמרו לכם דירה שונה ממה שמכרו לכם?

התשובה רטורית וידועה, וודאי שלא!!!

עורך דין לרכישת דירה

רכישת דירה היא החלטה חשובה מכדי לבצע אותה תחת לחץ, ובוודאי כאשר הלחץ מופעל על ידי איש מכירות מנוסה. אם מנסים לדחוק אתכם לפינה, סרבו בתוקף.

ההמלצה שלנו שתתייעצו עם עורך דין מקרקעין גם לפני חתימה על "טופס רכישת דירה".

להתייעצות חינם התקשרו, עורך דין עידן נייגר 0526933939

 
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Email

היכנסו אלינו לעמוד הפייסבוק

צריכים התייעצות? סתם לשאול שאלה? דברו איתנו!

Call Now Button
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן