עסקאות מכר יד שנייה

עסקאות מכר יד שניה

עורך דין נדלן - מה חשוב לדעת:

עסקה במקרקעין, אצל רוב האנשים, היא קרוב לוודאי העסקה הכלכלית/פיננסית העיקרית והגדולה ביותר שאנחנו נבצע במהלך חיינו.
אחד המרכיבים בעסקת מקרקעין היא העברת / קבלת סכומי כסף גבוהים אליהם מתלוות זכויות וחובות שונות. ברור לכל, כי מדובר על תחום מורכב ומסועף בו מרבית האנשים אינם נתקלים במהלך חיי השגרה ועל כן יש חשיבות עליונה לפנות אל עורך דין מומחה לדיני מקרקעין -עורך דין נדל ן.

למה דווקא עורך דין נדלן? נחוץ במכירת דירה/קניית דירה?

בעזרת עורך דין נדל ן אשר מתמחה בתחום ועוסק בו בדרך קבע ניתן יהיה לבצע את העסקה בצורה הנבונה ביותר, לקבל את כל האינפורמציה הדרושה בזמן אמת וכך לשמור על כספנו מהסכנות הטמונות בדרך, ולהשלים את העסקה על הצד הטוב ביותר.י.

להלן שלבים שעורך דין נדל ן מבצע לפני קניית דירה יד שניה:

לכל מטרה (מכירה / קניה) יש מספר שלבים שעל עורך דין נדל ן לבצע.
למשל, כאשר מדובר בעסקה לרכישת דירת יד שנייה על עורך דין נדל ן לבצע את השלבים הבאים:

שלב ראשון | עריכת בדיקות מקדמיות:

על עורך דין נדל ן לוודא כי המוכרים אשר מוצגים לקונה, הם אכן הבעלים של הנכס! עורך דין נדל ן יערוך בדיקות מקיפות אודות המצב הרישומי של הדירה – האם הדירה נרשמה בטאבו או לחילופין רשומה ברשות מקרקעי ישראל?

שלב שני | מצב הזכויות בנכס:

האם ישנן על הנכס הנמכר הערות אזהרה? עיקולים? הגבלות? ככל וקיימת משכנתא על הדירה – על עורך דין נדלן לבדוק את גובה המשכנתא העדכני נכון למועד הסמוך ביותר לעריכת הסכם המכר וזאת על מנת שהדבר יקבל ביטוי בהסכם המכר ותסולק המשכנתא הרובצת על הנכס.

שלב שלישי | בדיקות מיסויות:

האם למוכר יש דירות נוספות? לדבר יש קשר והשפעה ישירה אף לקונה הנכס אשר מקבל ביטוי לעניין גובה כספי הנאמנות בעסקה וזאת לאור החשיפה למס השבח. האם לקונה ישנן דירות נוספות או שמדובר בדירה נוספת להשקעה? לכל פרמטר ישנן השלכות במיסוי אשר מקבלות ביטוי בהסכם המכר מחד והשלכות כלכליות בכדאיות העסקה מאידך.

למידע נוסף בנוגע ל- מיסוי מקרקעין.

מה בעצם עורך דין נדלן עושה לפני קניית דירה?

לפני קניית דירה עורך דין נדל ן עורך בדיקות בתיק הנכס ברשות המקומית ובוועדה המקומית לתכנון ובניה בדבר הגבלים / מבנה מסוכן / התראות שונות על בנייה לא חוקית (דבר אשר לצערנו עולה חדשות לבקרים לאור מצוקת הדיור).

לאחר ביצוע הבדיקות המקדמיות והשלבים המוקדמים, ומשהגיע עורך דין נדלן לכלל מסקנה כי ניתן לבצע את העסקה השלב הבא בתהליך הינו עריכת הסכם המכר – עורך דין נדל ן יערוך חוזה מכר מפורט אשר יביא לידי ביטוי את הסכמות הצדדים.
לאחר חתימת הסכם המכר, על עורכי הדין של הצדדים, לרשום הערת אזהרה לטובת הקונים (נועד להבטיח את הקונים וכן בכדי למנוע, חס ושלום, מכירה נוספת של הנכס לצד ג'), לדווח אודות העסקה לרשות המיסים (מיסוי מקרקעין), לוודא העברות כספים במועדם, ללוות את הרוכשים בתהליך קבלת המשכנתא, לוודא סילוק המשכנתא של המוכרים, לוודא מסירת החזקה במועד הקובע וכן השלמת רישום הנכס על שם הקונים, שכן עסקה במקרקעין נגמרת ברישום!

גם ברכישת דירה מקבלן עורך דין נדלן מלווה משפטית לאורך כל העסקה לשם קידום האינטרסים שלכם ובחירת עסקה משתלמת ונכונה.

מדוע חשוב לבחור בעורך דין נדלן מומלץ?

החלטתם למכור או לרכוש דירה ישנם בדיקות רבות שנדרשות לביצוע כפי שרשום בנ"ל על ידי עורך דין נדלן מומלץ, מוסמך והגון שילווה אתכם משפטית לאורך כל העסקה תוך דגש על קידום האינטרסים שלכם. בחרת למכור את הנכס שלכם או לרכוש נכס תנו לעורך דין נדלן מומלץ לדאוג שתרוויחו מהעסקה ולא תפספסו דבר.

מי מורשה לעסוק במקרקעין? מה מבדל עורך דין נדל"ן?

כל עורך דין נדל"ן אשר עמד בדרישות החוק והוסמך לעסוק בעריכת דין רשאי לעסוק במקרקעין, אבל (ויש כאן אבל גדול…) הרבה מאוד עורכי דין מקרקעין לוקחים על עצמם התחייבויות ו/או תיקי מקרקעין אשר אינם בקיאים בתחום ועוסקים בו בדרך קבע לא יתנו את השירות הטוב ביותר וחשוב מכך בטח לא המקצועי ביותר. החלום להתעסק בנדל"ן או לערוך הסכמי נדל"ן טומן בחובו אינספור מכשולים ובדיקות אשר עורך דין נדל ן חייב לבצעם טרם עריכת הסכם מכר. עורכי דין מקרקעין, שזהו עיקר עיסוקם מכירים את כל ההיבטים הנוגעים לעסקאות נדל"ן, על מורכבותן הרבה. קיימת חשיבות עליונה לבחירת עורך דין נדלן מומלץ שזוהי התמחותו העיקרית, מכיוון שרק כך נדע לסמוך על שירותיו. לא חוסכים על בעל מקצוע אשר אמון על העסקה הגדולה בחיינו, והוצאה זו ששכרה בצידה, תביא לביטחון ושקט נפשי שאין לתארו כספית.

 

בחירת עורך דין נדלן:

חשוב מאוד למצוא את עורך הדין נדלן המתאים. עורך דין נדלן מומלץ, ישר והגון אשר ניתן לסמוך עליו. חשוב מאוד לבדוק אודות עורך הדין ובעיקר לקבל / לחפש המלצות של לקוחות אשר חוו את התהליך. חשוב מאוד לבצע את הבחירה הנכונה משום שהתחום מכיל פרטים רבים. רצוי מאוד לשוחח עם עורך הדין ולוודא כי אכן ישנה כימיה, קרבה, ולהתרשם כמה שניתן – מהידע, מהניסיון המקצועי והכי הכי חשוב מהיחס האישי.

משרד עורכי הדין עידן נייגר מלווה במשך שנים ארוכות את לקוחותיו בעסקאות מקרקעין/נדל"ן מורכבות ומסובכות מיומן הראשון. במסגרת זאת מציע צוות המשרד ייעוץ וליווי משפטי בביצוע עסקאות מכר דירות, ליווי ברכישת דירה חדשה מקבלן, עריכת הסכמי שיתוף, הסכמי פיתוח, עסקאות קומבינציה, התיישבות כפרית – הרחבות / קיבוצים / מושבים.

צריכים התייעצות? סתם לשאול שאלה? דברו איתנו!