עסקאות רכישה מקבלן

רוכשים דירה חדשה מקבלן?
האם יש צורך בעורך דין מקרקעין מטעמכם?

העובדה כי מדובר בעסקה כה משמעותית מחייבת נקיטת זהירות, והדברים נכונים במיוחד ברכישת דירה מקבלן.

רכישת דירה מקבלן

שאלה שעולה לעיתים קרובות וישנה חשיבות יתרה להעמיק ולהרחיב בנושא זה. ברכישת דירה חדשה מקבלן, על פניו הקבלן מעמיד לרוכשים עו ד מקרקעין, והרוכשים אף משלמים לו על כך. אולם, מי שיעיין בסעיפים הרבים בהסכם, ודאי גם ימצא את הסעיף בו נרשם במפורש כי עו ד מקרקעין מטעם הקבלן מייצג את הקבלן בלבד. עניין זה לא ברור מספיק לרוכשים רבים, אשר בפועל נותרים ללא ייעוץ או ייצוג הולמים אל מול הקבלן.

אז מדוע צריך עו ד מקרקעין שאינו מטעם הקבלן?

בנסיבות אלה, לעיתים הקבלן ינסה להעביר אליכם עלויות על פעולות בהן דווקא הוא חייב לשאת על פי חוק, למשל, וכבר נתקלתי בכך לא פעם בייצוג לקוח בבדיקת הסכם רכישת דירה מקבלן, והדבר חוסך מאות ואף אלפי שקלים לאורך התהליך. דבר נוסף המצריך בדיקה מקיפה הינו כי הקבלן לא מקפח את זכויותיכם או גורע מכם דברים שהוא צריך להעניק לכם לפי החוק או הנוהג. חלק מהקונים סבורים שאם הם נדרשים לשלם לעורך דין מקרקעין של הקבלן 5,000 ₪ בתוספת מע"מ בהסכם המכר הם מיוצגים על ידו, אבל זוהי טעות קשה. עורך דין מקרקעין של הקבלן מלווה ומייצג אותו בלבד, ומשרת אך ורק את האינטרסים שלו. זהו בדיוק השלב שבו זקוקים הרוכשים להתערבות של עו"ד מקרקעין מטעמם.

חשיבות הניסיון של עו ד מקרקעין שתבחרו:

הקונים זקוקים לעו ד מקרקעין בעל ניסיון עם התמחות מיוחדת בנדל"ן כך גם ב-רכישת דירה יד 2 בכלל ובליווי רוכשים בפרוייקטים ועסקאות של דירות חדשות מקבלנים / חברות בנייה בפרט. עורך דין מקרקעין חייב לעבור על ההסכם, ולוודא כי הקבלן לא מקפח את זכויותיכם או גורע מכם דברים שהוא צריך להעניק לכם לפי החוק או הנוהג, למצוא את המוקשים הנעוצים בו, ולהגן על האינטרסים של הקונים. מרגע שעורך עו ד מקרקעין נכנס לתמונה, לקונים יש יכולת מיקוח רבה יותר, והוא יכול לחסוך להם הרבה זמן וכסף. 

עו"ד מקרקעין מקבל משקל מהותי בקנית בית ולכן אסור להתפשר בנושא, עו"ד מקרקעין בעל ניסיון רב בתחום המקרקעין על כל רבדיו יגרום לעסקה להיות משתלמת ונכונה בשבילכם. היות והידע הכללי של מרבית האנשים בתחום זה אינו רב, ומנגד, זהו התחום שבו ישנן תביעות רבות בגין עסקאות שכשלו, הרי שבכל עסקה במקרקעין, מומלץ ביותר להיות מיוצג על ידי עו ד מקרקעין העוסק בתחום ושהינו בעל ניסיון רב.

צריכים התייעצות? סתם לשאול שאלה? דברו איתנו!